İlçemizdeki 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri, ilk olarak 13 Temmuz Cuma günü saat 10:00'da Cumhuriyet Meydanında kurulmuş olan Kızılay Kan İstasyonunda Kaymakamlığımızca 15 Temmuz Şehitlerimiz anısına Kan Bağışı kampanyası düzenlenmesi ile başladı. Ardından Çarşı Camiinde Cuma namazı öncesi şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerif okundu, Hatm-i Şeriflerin duası yapıldı ve vatandaşlarımıza lokma ikramında bulunuldu.
      14 Temmuz Cumartesi günü Kan Bağışı kampanyasına devam edilmesinden sonra Kaymakamlığımızca akşam, Şehit yakınları, Gazilerimiz ve ailelerinin onuruna yemek verildi.
      15 Temmuz Pazar günü Takmak ve Kolankaya köylerimizdeki Şehitlikler ile ilçe merkezinde bulunan Şehit kabirlerine Kaymakamımız Murat ÖZDEMİR, İlçe Belediye Başkanı Hacı Mustafa ÇETİN ve diğer kurum amirlerinin de katılımıyla ziyaret gerçekleştirilerek dualar edildi ve mezarlıklara karanfiller bırakıldı. Etkinliğe akşam saatlerinde Kaymakamımız Murat ÖZDEMİR, Belediye Başkanı Hacı Mustafa ÇETİN, kurum amirleri ve personeli, Şehit yakınları, Gazi ve gazi yakınları ile vatandaşlarımızın Cumhuriyet Meydanında bir araya gelmesi ile devam edildi. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan programda Kaymakamımız Murat ÖZDEMİR ve Belediye Başkanı Hacı Mustafa ÇETİN 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Gününün anlam ve önemine ilişkin birer konuşma yaptılar. Güne dair şiirlerin okunması, sinevizyon gösterileri ve Mehter Takımının marşlardan oluşan gösterilerini sunmasının ardından Kaymakamımız, ilçe protokolümüz ve çok sayıda vatandaşımız Cumhuriyet Meydanı'ndan hareket ederek Kemer Caddesi-Kula istikametinden ve Çamlık Kardelen Kafe önünden İnönü Bulvarına geçerek Mehteran Takımının da eşliğinde 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Yürüyüşünü gerçekleştirerek tekrar Cumhuriyet Meydanında toplandılar. Akabinde Kur'an-ı Kerim Tilavetinde bulunuldu. Saatler 00:13'ü gösterdiğinde tüm yurtta olduğu gibi ilçemizde de tüm camilerimizde selalar okundu. Selaların okunmasının ardından ilçemiz Müftüsü Mehmet ALTAY tarafından 15 Temmuz ve tüm şehitlerimiz ile gazilerimiz için dualar edildi. Kaymakamımız, kamu çalışanları ve vatandaşlarımızın bir süre daha demokrasi nöbeti tutmasının ardından etkinliklere ikramlarda bulunulması ile devam edildi.