XXII.Uluslararası Eşme Turistik Kilim Kültür ve Sanat Festivali.
 
         İlçemizin yöresel  ürün  ve kiliminin tanıtımı  ve ilçemizin turizme kazandırılması amacıyla  bu yıl XXII. si düzenlenen "Uluslararası Eşme Turistik Kilim Kültür ve Sanat Festivali"  11-12-13 Ağustos 2017 tarihlerinde gerçekleştirldi.
          Festival boyunca ilçemizin farklı noktalarında yöresel ürünlerin sergilendiği tanıtım stanları açıldı. Romanya, Karadağ, Akhisar Belediyesi, Kütahya Tavsanlı, Bursa Karagöz Halk Dansları, Eşme Folklör ekibi  dans ve gösterilerle halkın beğenisini kazandılar. Festival boyunca, Satranç, resim  ve bocce,  mangala,güzellik  yarışmaları düzenlendi. Kilim ve fotoğraf sergileri,  Cirit ve yöresel düğün gösterileri, ikramlar, Lunapark. çeşitli alanlarda giyim, ev aletleri süs eşyalarının bulunduğu sergilerle,  sanatçılarımızdan Kubat, Mustafa CECELİ, Nuri YAVAŞÇA,  Oktay ÇIVGIN,Tuğba GER'in konserleriyle  Eşme ilçesi  köy,  çevre il ve ilçelerden gelen misafirlerle  binlerce kişiyi ağırladı.
        XXII.Uluslararası Eşme Turistik Kilim Kültür ve Sanat Festivalinin 2`nci Gününde Uşak Valimiz Sayın Salim DEMİR Ve Milletvekillerimiz Sayın Mehmet ALTAY, Alim Tunç Ve Protokol Üyelerimiz Birlikte Festivalimizin Resmi Açılışını Gerçekleştirdik.
        Festivalin 3 Gün etkinliklerine katılmak üzere Eşme ilçesine gelen Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Vali Salim Demir il ve ilçe protokolü tarafından karşılandı.İlçe belediyesince hazırlanan etkinlikler çerçevesinde açılan stantları gezerek, kilimler hakkında bilgi alan Bakan Zeybekci, vatandaşlarla sohbet etti.